Elkom

Enerji

Doğa'nın enerji gücüElektrik enerjisini Tüketirken kalite, verimlilik, ekonomik olması ve maksimum fayda gibi temel ilkeleri göz önünde bulundurmamız gerekmektedir.

Firmamız elektrik alıcılarının şebekeden çektiği reaktif enerjiyi ( alıcının cinsine göre şebekeden çekilip iş yapmadan tekrar şebekeye dönen enerji) sınırlamak için her işletmenin alıcı gücüne göre özel kompanzasyon sistemlerini tasarlayıp uygun panoları üretmekte ve mevcut panoların garantili bakımını gerçekleştirmektedir.

Faturadaki Sözleşme Gücünüz 9 kW ve üzerinde ise Ticarethane ve Sanayi İşletmeleri İçin Elektrik faturanızda reaktif/endüktif veya kapasitif/endüktif tahakkuku varsa farkında olmadan fazladan bir enerji bedeli ödüyor olabilirsiniz.


TEDAŞ Şartnamelerine Göre;
Sözleşme Gücünüz 40kW üzerinde ise :
Reaktif oran % 20, Kapasitif oran ise % 15 tir,

Sözleşme Gücünüz 40kW altında ise
Reaktif oran %33, Kapasitif oran ise %20 dir.

 

Bu oranlar aşıldığında faturanıza ek olarak REAKTİF ENERJİ BEDELİ taakkuk ettirilir.


işletmemiz, Kompanzasyon oran Takibi ile, İşletmenizde uzaktan haberleşme sistemi kurarak takip edebilir, sistemdeki herhangi bir arıza nedeniyle cezaya girmeden belirlenen sınırlar içerisinde tutulması için  kondansatör gruplarını takip edip doğru zamanda arıza müdahaleleri gerçekleştirmektedir.

İşletmemizle karşılıklı Sözleşme imzalayarak aylık bakım ücreti karşılığında reaktif cezai durumlarda şirketimiz sorumluluk üstlenmektedir.

Ücretsiz keşif kaliteli malzeme ve uygun maliyetlerle 12 aya varan garanti süresi sunmaktayız.